Najnovšie pridané

SouthCraft 52% [Znovurecenzia]

Znovurecenzia serveru SouthCraft


Pôvodná recenzia: http://recenzie.eu/maly-server/southcraft-73/

IP serveru: play.southcraft.cz
Web: www.southcraft.cz
Discord: https://discordapp.com/invite/ykCP9f
Typ serveru: multiserver: Survival / SlimeFun, Creative, Minihry
Verzia serveru: 1.8 – 1.12.x
Recenziu pripravila: OldMum76


Technická špecifikácia serveru:

Parameter Hodnota
Poskytovateľ hostingu / VPS Hicoria Hosting

 


S odstupom času sa vraciame na server Southcraft. Podľa predchádzajúcej recenzie z augusta 2017 server funguje už piatym rokom. Dalo by sa predpokladať, že sa chyby odstránili a doladili detaily. Tak sa teda na to pozrime.

Prvý dojem

Ako prvé sme nepochopili, prečo nás po úspešnej registrácii vyhodilo a museli sme sa opätovne prihlásiť. Ďalšie prekvapenie nás čakalo na lobby. V marci nás privítala vianočná atmosféra, stromček nemohol chýbať ako aj Santa Claus na saniach, krásne klzisko,… Samotné prepracovanie bolo inak pekné.

Menu nám ponúka  FUN (survival )20 slotov, creative 50 slotov, KitPvp 20 slotov, Zombies 8 slotov, Murder Mstery 20slotov, Bedwars 100 slotov, Speedbuilders 8 slotov, Drawmything 16 slotov. Ďalej tu nájdeme ostatné informácie ohľadom kozmetiky (cosmetics), admin teamu, vip a štatistiky.

Pri pripojení sa na survival sa ocitnete na spawne, kde nájdete iba admin shop a ukážku slimefunu. Dizajn pripomínal skôr skyblock. Nenašli sme tu žiadne informácie, ako máme pokračovať ďalej. Na radu hráča sme zadali /warp príroda. Server nedisponuje dolami, ale bohužiaľ, ani oddeleným svetom na ťažbu. Tomu zodpovedá aj mapa. Prišlo nám až ironické upozornenie pri porte „zákaz stavania blokov 1×1 a ničenia prírody“, kde presne za nápisom v pozadí sa týčila veľká cobble jednobloková veža. Trvalo nám istý čas, kým sme popreskakovali zničené budovy, bývalé rezidenciezdevastovanú prírodu. Informáciu, ako na rezidenciu, sme získali skúšobne zadaním /res. Rezidencie sú zdarma a dajú sa urobiť aj jednoducho /res auto. Príjemným spestrením sú ovocné stromy, autá, lietadlá, lode, tanky, helikoptéry, zbrane, rôzne plodiny, svadby, či domáci miláčikovia. PvP je len na /warp pvp, ďalšie warpy sú ohňostroj – žiaden okrem zničených budov neuvidíte, /warp shop , xp a spleef. Iné vám server  v tomto smere nemá čo ponúknuť.

Server Creative je rozhodne najnavštevovanejší. Spawn nás očaril.  Disponuje worldeditom s rozšírenou ponukou pre VIP. Parcely sú priestranné, dajú sa spájať. V menu je všetko pekne vysvetlené, správne preložené a jednoducho ovládateľné. Práve vďaka Creativu pridávame body hodnotenia navyše.

Najviac nás lákal vyskúšať Zombies, avšak akosi sa námnedarilo. Je to prakticky vylepšená mob aréna. Podľa popisu je princípom nájsť generátor, aby sa mohli používať vylepšováky.

Prešli sme aj iné minihry, bohužiaľ, pre stály nedostatok protihráčov sa nám nedali otestovať. Navyše sme mali pocit, že niektoré sú nedorobené, chýbal popis.

Ako plus označujeme možnosť zmeny skinu priamo v hre pre warez hráčov a to bezplatne.

Komunita

Jedinečnosť a hrateľnosť serveru dáva jedine komunita. Je to presne ten typ komunity čo dlho hľadáte a kvôli ktorému sa vrátite. Samozrejme, nájdu sa hráči, ktorí využívajú neprítomnosť ateamu. Stále ale prevyšujú hráči, čo vám poradia aj pomôžu. Na každú otázku sa našiel niekto, kto nám odpovedal. Veľkú pochvalu si zaslúži hráč xx_superPRO-xx. Hráči ho rešpektujú, obracajú sa na neho v prípade problému a pomáha im v rámci svojich možností. Pokiaľ by bol tento človek v ateame, rozhodne by sa zvýšilo percento nášho hodnotenia.

Admin Team

Ťažko posúdiť niekoho, koho ste nemali tú česť stretnúť. V jeden deň sa nám podarilo na krátko zastihnúť pomocníka na Creative, reagoval pohotovoústretovo. Zrejme má vedenie pocit, že anticheat zaobstará všetko potrebné. Ten sme čítali na chate častejšie ako komunikáciu hráčov.

Stavby a ekonomika

Vianočná tematika na lobby sa builderom podarila. Otázne je, či je vhodná v marci. Prepracovaná mapa KitPvp a spawn creative sú skutočne na úrovni.

Ekonomika je nevyvážená, prakticky nulová. V prípade survivalu zarábate cez jobs, jedine využitie meny je v admin shope. Server nedisponuje chestshopmi hráčov, aukciami či inou formou obchodovania. Rezidencie sú zadarmo, peniaze sa hráčom hromadia a tým pádom sa prípadný obchod medzi hráčmi pohybuje v miliónoch.

Výkon serveru

Server ponúka 100 slotov. Napriek upozorneniu, že server vypadáva a laguje pre testovanie, problém s lagovaním sme nepocítili. Možno vďaka nevyťaženosti slotov počas recenzovania sa to pohybovalo okolo 15-20 hráčov.

Reklama serveru

Za hlasovanie získate mystery key. Ten použijete na lobby na kozmetickú bednu. Náhodným výberom môžete získať zvieratá, časti obleku, emócie, villagerov,… Rozhodne nás to neoslovilo ani neinšpirovalo k pravidelnému hlasovaniu.

Server nemá oficiálneho youtubera a ani propagáciu okrem minimálnej formy na sociálnej sieti.

Webstránka

Dizajn je jednoduchý, ale prehľadný. Okrem aktualít sa tu nachádza obchod, admin team, banlist, FAQ, linky na stiahnutie a návod iba na prihlásenie. Pravidlá sú extrémne stručné, zhrnuté do 6 bodov. Nieje prítomná dynmapa ani fórum pre prípadne otázky, jediná možnosť je kontaktovať majiteľa prostredníctvom emailu.

Pay2Win vs. Free2Play

V ponuke sú 4 druhy VIP balíčkov pre CZ aj SK hráčov a to formou sms, paypal a PaySafeCard.

EMERALD VIP  natrvalo 346 Kč / 13,68 €
DIAMOND VIP  natrvalo 179 Kč / 7,02 €
GOLD VIP  natrvalo 119 Kč / 4,66 €
IRON VIP natrvalo 59Kč / 2,31€

Podľa druhu balíčka je ponuka výhod . Už pri základnom ironeVIP mate možnosť back, feed, repair. Pri GoldVIP je uz fly, god, heal, domáci miláčik. DiamondVIP pridáva /ec,/wb , ostávajú xp po smrti. EmeraldVIP má /evanish, /ptime , spawnery, dokonca aj worldedit.

Na webe je možnosť prikúpiť si kredit, za ktorý sa dajú dokupovať doplnky do hry. Najvýhodnejší balík sa uvádza za 1000 kreditov za 499 Kč/19,56 €, alebo sa uskromníte na 50 kreditov za 35K č/1,37 €.

Záver

Očakávali sme, že s odstupom času sa server posunie. Určitý pokrok sme síce zaznamenali, ale veľmi malý. Absencia admin teamu a akejkoľvek reklamy to iba zhoršuje. Je až prekvapujúce ako sa tam dokáže udržať tak dobrá komunita. Z nášho pohľadu vidíme server využiteľný len na odreagovanie sa pri stavbách na creative alebo ako cvičisko pre budúcich builderov. Rozhodne je ho škoda, pretože počiatočný potenciál mal.


Súhrnné hodnotenie:

+ stavby
+ komunita
– admin team
– malá návštevnosť
– nedostatok informácií / návodov

Celkové hodnotenie: 52%

Facebook Comments

comments

%d blogerom sa páči toto: