Najnovšie pridané

BasicLand 85%

Recenzia serveru BasicLand

IP serveru: mc.basicland.cz
Web: www.basicland.cz
Teamspeak: ts3.basicland.cz
Discord: https://discordapp.com/invite/FeSfYgZ
Facebook: https://www.facebook.com/basicland.cz/
Typ serveru: multiserver: Survival, Vanilla, Skyblock, Zombie apocalypsa, Minihry
Verzia serveru: 1.9x – 1.12.x
Recenziu pripravila: OldMum76


Technická špecifikácia serveru:

Parameter Hodnota
Poskytovateľ hostingu / VPS Hicoria Hosting
CPU VPS: 24x XEON E7
Waterfall – CPU: Intel XEON E5, RAM: 4 GB
Authme – CPU: Intel XEON E5, RAM: 4 GB
Vyčlenená RAM 262 GB RAM

 


Prvý dojem

Prvý dojem: Po registrácii sa ocitnete pred portálom, kde zaváhate, či preskočíte chýbajúce bloky. Po úspešnom prechode ste konečne na lobby. Na výber máte máte servery ako Zombie apocalypsa: 50 slotov, Skyblock: 80slotov, Vanilla: 30 slotov, Creative: 100 slotov, Survival pre verziu 1.8: 40 slotov a pre verziu 1.12: 40 slotov. Server ponúka aj rôzne minihry, kde na najobľúbenejšie boli pridané aj NPC postavy pre porty. Nájdete tu napríklad Speedbuilder, Sky Wars, Get down, Murder Mystery, Painball, Kit PVP. Každú stredu a v nedeľu o 17.30 h sa tu konajú eventy. Logisticky je lobby riešené prepracovane, je priestranné s množstvom základných informácií. Architektonicky nás skutočne pobavilo množstvo detailov, je až ľúto že väčšina hráčov obieha len hlavné nádvorie.

Zamerajme sa na SURVIVAL. Warp návod je hneď na spawne, kde je stručne, ale zrozumiteľne uvedený zoznam základných a najčastejších príkazov. Oceňujeme, že tu nenájdete doly, ale oddelený svet na ťažbu /warp mine a stavbu s rezidenciou /rt. Ťažba sa pravidelne resetuje. Na serveri je PVP okrem vlastnej rezidencie. Na vytvorenie rezidencie stačí napísať /jaknares a návod vás naviguje – stačí zapísať body bez manuálneho označovania itemom.

Rovnako nás zaujala aj ZOMBIE APOCALYPSA. Server beží na 1.8.8 a dá sa pripojiť pomocou 1.8 a novšej verzie. Privíta vás tematický  spawn so základnými informáciami. Dobrodružstvo môžete začať v štyroch typoch miest – Atlanta, Central,  Kansas a Alabama. Putovaním po meste buď ako samotár alebo člen klanu, čelíte útokom zombíkom a lootujete chestky. Z nich získate všetko, čo potrebujete, napr. zbrane, náboje, jedlo, zdravotnícky materiál. Zabíjaním monštier ako aj hráčov získavate finančnú odmenu, za ktorú si nakúpite materiál na svoju základňu. Hernú menu možno navýšiť výmenou tokenov. V ponuke je aj vlastný resource pack pre lepší herný zážitok. Problém sme mali prevažne s tým, aby sme pre vás pripravili screenshot. Neustále nás zabíjal hráč s fly + fast heal, ale aj napriek sťažnosti hráčov to nikoho nezaujalo.

Komunita

Počas rezencovania nás dosť nemilo prekvapila komunita. Predpokladáme nižšiu vekovú kategóriu, o čom svedčí chat s množstvom gramatických chýb a spamu. Napriek opakovanému a obťažujúcemu spamu sme sa nedočkali varovania hráčov zo strany ateamu. Ako nováčikov bez partie a VIP nás komunita neprijala, doslova ani na nás nereagovala. Ignoroval nás niekoľkokrát aj helper, až vďaka upozorneniu iného, zrejme dlhodobejšieho hráča, zareagoval iba otázkou. Odpovede sme sa dočkali napokon až po dlhšej dobe od spomínaného hráča. Citeľne bolo poznať partie/skupiny priateľov, čo komunikovali hlavne medzi sebou.

Admin Team

Musíme povedať, že nebol deň, kedy by nebol prítomný člen ateamu. Na druhej strane, nie vždy sme mali pocit, že je aj prítomný. Samozrejme, nechceme hádzať všetkých do jedného vreca, boli dni, keď bol prítomný aktívny člen, ktorý odpovedal trpezlivo. Pokiaľ bol zaneprázdnený, našiel sa hráč, čo odpovedal namiesto neho. Avšak, bohužiaľ, natrafili sme aj na deň, keď bol prítomný skúšobný helper, ktorý sa smial, že je tam prvý deň. Päťkrát sme položili základnú otázku ohľadom pvp a v priebehu pol hodiny nám nik nebol schopný odpovedať, kontaktovali sme ho osobne a až potom sme sa dozvedeli odpoveď. Následný deň sa situácia, bohužiaľ, opakovala. Taktiež nás zarazilo zo strany ateamu par slov na chate na hrane vulgarizmu.

Stavby a ekonomika

Veľká pochvala patrí rozhodne builderom, každá mapa je precízne prepracovaná a oku lahodiaca. Extra ocenenie patrí zombie apocalypse – úžasná práca, množstvo budov, ciest, mrakodrapy, mosty, lunapark, … boli sme očarení.

Ekonomika je založená na obchodovaní, ťažbe cez joby  a vylepšovanie cez mcMMO. Nájdeme tu admin shop /warp shop, kde sa okrem predajných itemov nachádza aj reklamná tabula warpov hráčov na vlastné shopy. Samostatný warp si možno kúpiť za 75 000. Predaj itemov  je cez aukcie /ah a to pre každého hráča, zatiaľ čo chestshop môžu vytvárať len hráči s VIP. Herná mena je dolár.

Výkon serveru

Server celkovo disponuje 350 slotmi. Musíme podotknúť, že býva takmer full zaplnený. Vďaka častej frekvencii príchodu a odchodu hráčov sme nikdy na voľný slot čakať nemuseli. Za celý čas sme postrehli len jeden výpadok Skyblocku, ktorý v priebehu 5 minút opravili a krátkodobý reštart lobby. Vysoká návštevnosť rozhodne nemala vplyv na hru, nepostrehli sme najmenšie lagy či iné technické problémy, čo hodnotíme vysoko pozitívne.

Reklama serveru

Za hlasovanie získate VOTE KEY , ktorý použijete na náhodný výber odmeny na spawne. Je už o šťastí, akú odmenu získate  – stack uhlia, 8 gold ingot, 16 iron ingot, finančnú odmenu vo výške 300, 500 a 1000 a iné, ako aj  LEGENDARY KEY . Za ten už môžete získať 16 diamond, beacon, krídla, enchant book oprava, totem nesmrteľnosti, 5000 … a MYSTERY KEY, ktorý v sebe ukrýva rôzne dekoratívne predmety, čo oceníte pri doplnkoch ako TV, rádio, akvárium, hodiny, zemeguľa, písmená abecedy.

Web stránka uvádza dvoch twitcherov a 14 youtuberov, avšak najaktuálnejší záznam sme našli približne spred mesiaca.

Platenú reklamu sme na server listoch nenašli a ani sa nám nepodarilo prípadnú zistiť. Nemali sme však pocit, že by server reklamu potreboval, návštevnosť je skutočne nadpriemerná.

Resourcepack

Samo o sebe nie je používanie resourecpacku na serveri nutné, ani vyžadované. Resource pack sa odporúča pri zombie apocalypse, inak nie je potrebný. Odkaz na stiahnutie je na webe a zároveň priamy link v hre pri vstupe na konkrétny server.

Webstránka

Webová stránka ponúka všetky potrebné informácie, aktuality ako aj aktívne fórum. Bez problémov sme našli FAQ ako aj návody, históriu serveru, admin team, banlist. Pravidlá serveru sú stručné, všeobecné a zaradené až v poslednej sekcii medzi ostatné.

Pay2Win vs. Free2Play

V ponuke sú 4 druhy VIP balíčkov pre CZ aj SK hráčov a to formou sms. Pri inom spôsobe platby sa však musí kontaktovať admin team, čo považujeme za trochu nešťastné a nie celkom vhodné rozhodnutie vzhľadom na rozsah a veľkosť tohto serveru.

VIP IRON 30Kč / 30dní 70Kč / natrvalo 3 € / natrvalo
VIP GOLD 50Kč / 30dní 149Kč / natrvalo 2 € / 30 dní 6 € / natrvalo
VIP DIAMOND 99Kč / 30dní 299Kč/natrvalo 4 € / 30 dní 12 € / natrvalo
VIP EMERALD –  399Kč/perma 16 € / natrvalo

Podľa druhu balíčka je ponuka výhod ako spawner, kit, + sethome, back, fly, heal, fix, ec,…. Formou sms je možné kúpiť  si aj unban za 79 Kč/ 3eu. Zároveň je možné dokúpiť tzv. tokeny. Tie si je možné na spawne vymeniť za hernú menu alebo si kupovať za ne rôzne doplnky.

Záver

Basicland si rozhodne zaslúži miesto v topke cz/sk serveroch. Ponúka široké spektrum zábavy pre hráčov ktorý preferujú obchodovanie, staviteľov,  fanatikov PVP, ale aj relax hráčov pri minihrách. Je avšak na vás či preferujete takýto typ serveru. Už od 70 Kč/ 3eu je možné si kúpiť perma Vip, čo je skôr na škodu ako na úžitok pre podporu serveru a vybudovanie kvalitnejšej komunity. Prakticky za 179 Kč /2eu máte už všetky výhody ako fly, heal, ostavajú xp a veci, fix, zľavy v shope,…takže pointa názvu survival sa tým pádom stráca. Zároveň je možné uľahčovať si hru dokupovaním si tokenov a ich následnú výmenu pre ďalšie výhody. O kvalite hráčskej komunity svedčí aj možnosť kúpenia si lacného unbanu. Taktiež tu stretnete veľké množstvo cheaterov. Zrejme vďaka tomu tu nemôžete čakať stabilnú komunitu, vyššiu alebo aspoň priemernú vekovú kategóriu hráčov. Server je vhodný skôr pre partiu spolužiakov zo základnej školy na spoločnú krátkodobú zábavu, vtedy majú zaručené pár hodín pohodového hrania s množstvom výhod bez námahy. Tejto vekovej kategórií server vrelo odporúčam.


Súhrnné hodnotenie:

+ pekný spawn, priestranný s informáciami
+ staviteľsky precízne prepracované svety
+ eventy a minihry
+ žiadne doly ale samostatný svet na ťažbu
– admin team
– komunita
– PVP zneužívanie hráčmi s /fly
– benevolentnosť spamu a obťažujúceho chatu

Celkové hodnotenie: 85%

Facebook Comments

comments

%d blogerom sa páči toto: