Najnovšie pridané

FarCraft 13%

Recenzia serveru FarCraft

IP serveru: ms11.hicoria.com:29140
Typ serveru: Survival
Verzia serveru: 1.12.2
Recenziu pripravil: DarkLordSK


Technická špecifikácia serveru:

Parameter Hodnota
Poskytovateľ hostingu / VPS Hicoria Hosting
CPU 1x CPU (základné, zdieľané)
Vyčlenená RAM 2560 MB RAM

 


Pred niekoľkými týždňami sme dostali požiadavku na vytvorenie recenzie pre server FarCraft. Pred pripojením nás prekvapilo, že server nemá vyplnené prakticky žiadne MOTD, okrem bežného neformátovaného nápisu Farcraft, pravdepodobne nastaveného v základnom konfiguračnom súbore serveru. Server beží na verzii Minecraftu 1.12.2. Bohužiaľ, to sú asi jediné informácie, ktoré o serveri máme. Podarilo sa nám vypátrať, že FarCraft má byť server pre slušných hráčov, pričom by malo ísť o obyčajný survival server s ekonomikou, rezidenciami a mnohým ďalším. Poďme sa preto pozrieť priamo na server.

Prvý dojem

Po prvom pripojení sa dostanete na server s 20 slotmi, čo je trochu prekvapujúce, keďže na serveri v čase recenzie nebol absolútne nikto. Server je určený aj pre warez hráčov a prihlásenie naňho chráni štandardný Authme plugin. Keď už ale hovoríme o pluginoch, na tomto serveri sa na nich naozaj poriadne šetrilo, server disponuje 28 pluginmi, pričom len máloktorý z nich je správne nastavený. Pri prvom spawne sa ocitnete pravdepodobne v nejakom stredovekom hrade, obohnanom múrmi, pričom na spawne sa nachádza niekoľko ceduliek, ktoré vás informujú o tom, že si máte prečítať pravidlá na tabuli pred vami. Tie sú písané na ceduľkách, rovnako ako aj Tutorial ceduľky o tom, ako začať hrať na serveri. Jediným plusom, ktorý sa nám podarilo zistiť po zadaní príkazu /warp, je, že na serveri nie sú doly.

Základnú ochranu proti grieferom tu poskytuje plugin Rezidencie a LWC. Spawn je síce skromný, ale prehľadný, pričom spätná teleportácia na spawn je časovo ohraničená na 5 sekúnd. Na serveri sa nachádza aj možnosť hlasovať za server, pričom za hlasovanie získate hlasovací lístok, ktorý je možné vymeniť si na spawne (k tomu sa ešte dostaneme v časti ekonomika). Hlasovací plugin je však absolútne nenastavený a nepreložený, čo je nevýhodou pre mladších hráčov, ktorí ešte po anglicky nevedia. Ako hráč máte k dispozícii základný /kit Hráč, ktorý obsahuje kamenné nástroje, kožené oblečenie, 16 kusov kože a stack hliny.

Komunita

Pri našej návšteve sme na serveri strávili niekoľko hodín (približne 12), pričom za daný čas sa na server nepripojil žiaden iný hráč okrem nás. To v praxi znamená, že sme vám nemohli priniesť objektívnu informáciu o tom, či sa na serveri nachádza slušná komunita, tak ako to server proklamuje, alebo nie. Spomedzi navštívených stavieb by sme však mohli povedať, že server navštevuje predovšetkým mladšia komunita, o čom svedčia aj domy postavené z hliny v tvare kocky.

Admin Team

Tak ako je na servervi komunita neaktívnych hráčov, tak rovnako je to aj s Ateamom. V informáciách o serveri sme sa dozvedeli, že server bol spustený 23.12.2017 a pre verejnosť bol sprístupnený 26.12.2017 o 19:00. Na informačnej tabuli rovnako visí nápis o tom, že majiteľom serveru je Kuko556 a sú tam naňho uvedené kontaktné informácie v podobe Facebooku a Skype. Ďalším členom admin teamu je MichaelSVK. Tým by sme asi kapitolu o ateame aj uzavreli. Keďže admin team sa tiež za celú dobu recenzovania serveru na serveri neukázal, hodnotíme jeho aktivitu ako nulovú.

Stavby a ekonomika

Na serveri je iba niekoľko serverových stavieb a to už vyššie spomínaný hrad, v ktorom sa ocitnete hneď po prihlásení sa. Treba však povedať, že stavby nie sú úplne katastrofálne, je tam vidieť akýsi staviteľský základ, ale v mnohých ohľadoch ide iba o hrubé stavby bez dokončených detailov. Ekonomiku na serveri zabezpečuje plugin Vault a hráči majú možnosť zarobiť si peniaze tým, že sa prihlásia na tri zo základných prác na serveri, ktoré zabezpečuje plugin Jobs Reborn. Rovnako je tu aj možnosť získať časť financií v podobe dolárov za hlasovanie za server. Hlasovanie za server vám dá už spomínaný hlasovací voucher, ktorý si následne môžete za lepšie zbrane vymeniť u jedného z obchodníkov na spawne, prípadne si za tieto hlasovacie lístky môžete kúpiť aj kľúč od truhlice s pokladom.

Výkon serveru

Server disponuje výkonom štandardného Iron balíčku od spoločnosti Hicoria v celkovej sume 5.16 € (129 CZK) / mesiac s výkonom 2560 MB RAM a zdieľaným procesorom. Musíme povedať, že na takýto typ serveru, na ktorom sa prakticky nenachádzajú hráči a celý deň sme boli na serveri prakticky sami (ak nepočítame zombie, skeletonov, sliepky a pod.) server beží plynulo a bez lagov, neseká sa, čo považujeme za plus serveru.

Reklama serveru

Bohužiaľ, server nedisponuje absolútne žiadnou reklamou, ktorá by mohla prilákať hráčov. Ak si odmyslíme Hlasovanie na serveri Czech-Craft.eu, tak v podstate neexistuje žiadna ďalšia forma propagácie alebo reklamy serveru, dokonca ani v Minecraft Help CZ/SK Facebook Skupine. O Youtuberovi na tomto serveri pravdepodobne v živote nikto nikdy nepočul. To je pravdepodobne aj dôvod, prečo sa serveru nedarí a nehrajú na ňom žiadni hráči.

Web a VIP

Bohužiaľ, na serveri ani zďaleka nepočuli o tom, že by mali mať funkčné webstránky alebo aspoň dynmapu pre hráčov, ktorá by im uľahčovala hru. Zato však nájdete na serveri podrobnú a dokonca obrázkovú informáciu o tom, ako si môžete kúpiť VIP rank (pričom tento proces nie je zautomatizovaný, majiteľ vám ho musí aktivovať ručne, ak platíte cez Paypal. Platiť však môžete prostredníctvom SMS správy, pričom na serveri existujú 4 druhy VIP, každý obsahujúci rôzne výhody ako napríklad zlepšený kit, možnosť použitia príkazu /back, /feed, /hat, /ec, či väčší počet rezidencií. Pri EVIP máte možnosť dokonca získať fly, čo považujeme za Pay2Win výhodu. Okrem rankov si na serveri môžete zakúpiť aj kľúče na otvorenie pokladov na spawne, avšak kvôli absencii adminov, či hráčov sa nám nepodarilo zistiť podrobnosti.

Záver

Server, ktorý mohol mať potenciál, ale bohužiaľ, v záplave obrovského množstva serverov sa stráca. Hru na ňom vám momentálne neodporúčame, nakoľko nie je možné ani zďaleka predpokladať, či server bude fungovať aj v budúcnosti. Tento server sa radí pravdepodobne medzi tzv. prázdninové servery – keďže jeho vznik sa datuje na deň pred Štedrým večerom, dá sa predpokladať, že išlo o server partie kamarátov, ktorí to chceli skúsiť.


     


Souhrné Hodnocení:

+ server bez lagov
+ klasický survival
 

– žiadna aktivita ateamu
– žiadni hráči na serveri
– “prázdninový” server
– nedokončený server


Celkové hodnotenie: 13%

 

Facebook Comments

comments

%d blogerom sa páči toto: